Musul’a gizemli bombalar (Bir Ortadoğu gizemi)

Musul’a gizemli bombalar (Bir Ortadoğu gizemi)

NEW York’taki web haftası sürerken bir toplantıda, Vice Media’nın 15 yaşlarındaki Amerikan gençlerine Suriye ve Ortadoğu haberlerini okutup tartıştırdığını duyunca bu olanaksız gözüken işi muvaffak olan, web dünyasının bu hayta ruhlu medyasını çok heyecan etmiş ve onlardan çok öğreneceğimiz birşeyler olduğundan onların yayıncılığını incelemeye başlamıştım.
Bizim medyacılar olarak kesinlikle erişmek zorunda olduğumuz kitle, milenyum gençliğidir. Onlara hangi konuların enteresan geldiğini ve bir takım sıkıcı gözüken konular ne türlü sunulduğu halde onlara enteresan duruma geliyor inceleyip öğrenmemiz gerekmektedir. Mesleğimizin geleceği tarafından bunu yapmamız lazım.
Sonunda sanırım aradığımı buldum. Vice Media’nın yaptığı bir son Irak haberi okudum. Yaklaşımı ve işlenişiyle bana çok enteresan geldi. Bizler ileride de temelde sıkıcı meydana gelen Musul benzeri bir konuyu ele alırken bunun için aynı bakışlar meydana koymalıyız diye düşünüyorum.
Musul’da son zamanda pekçok gökyüzü bombardımanı olmuş. Fakat bu bombaları hangi gücün bıraktığı bilinmiyormuş. Washington Post’un profesyonel harici siyaset muhabirleri bu konuyu kafalarına takmışlar ve Musul’u bombalayan saklı gücü bulmak amaçlı hemen hemen bir dayanışma duyuru etmişler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir