Ne yapacağı belli olmayan ülke olmak gerçek değildir

Ne yapacağı belli olmayan ülke olmak gerçek değildir

Hangi vaziyetler karşısında ne benzeri reaksiyonlar vereceği belli meydana gelen kişilere ve devletlere “Öngörülür” oldukları amaçlı güvenilirler…Bunlarda mantık dışı sürprizler, kaide dışı davranışlar birçok yoktur.Kendi güvenliklerine ve istikrarlarına verdikleri ehemmiyeti, dünyadaki öbür ülkelerin güvenliklerine ve istikrarlarına da gösterirler.
Şu anda Ülkemiz Cumhuriyeti öngörülür olmak durumundan misal bir ülke konumunda. Ülkemiz’nin güvenliğine ve istikrarına dönük tehditlerin var olmaları halinde, içeride ve dışarıda neler gerçekleştirileceğini her biri biliyor. 15 Temmuz darbe teşebbüsü ertesinde FETÖ’cülere karşın ne ölçüde tedbirler alındığı varsayılırsa, bu benzeri vaziyetlerde içeride neler

yapılabileceğini ön rastlamak olası. Harici kaynaklı pkk saldırılarında da, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın deyişi ile “Cumhuriyet tarihimizde Kıbrıs Sulh Harekâtı’ndan ardından ilk kez hudut dışımızda bir sürü geniş uğraş yürütüyoruz.”
Bütün bunların yakınında Irak ve Suriye’de canları tehlikeye düşen 3 milyonu aşkın sığınmacıya kucak açan bir ülke Ülkemiz… Bu noktada bizi düşündürmesi gerekli olan bir sürü kritik bir durum var.Bizim hangi vaziyetlerde ne yapacağımız belli. Sonuçta 15 seneden beri benzer seçilmiş iktidar ve benzer seçilmiş ad Ülkemiz’yi yönetiyor.Özellikle Tayyip Erdoğan’ın stabil ve öngörülür bir politikacı olması, onun seçilecek kişi katındaki desteğini de ediniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir