Okulda Fizyolojik Etkinlik ve Sıhhatli Beslenme

Okulda Fizyolojik Etkinlik ve Sıhhatli Beslenme

Türkiye Milletçe Sıhhati Müessesesi Başkanı Profesyonel. Dr. Seçil Özkan, Gazi Üniversitesi İlköğretim Okulu’nda “Okulda Fizyolojik Etkinlik ve Sıhhatli Beslenme” etkinliğine katıldı.

Anasınıfı talebelerine sıhhatli beslenme ile alakalı veriler verici ve bu konuyla alakalı farklı sualler soran Özkan, çocuklara adımsayarla diş sıhhati paketi ödül etti.

Çocuklardan abur cubur yememelerini talep eden Özkan, bununla birlikte gazlı içeceklerden de uzak durmalarını önerdi.

Etkinlikle alakalı bilgi verici Özkan, hijyen kurallarından sıhhatli beslenmeye civarı farklı verileri paylaştıkları çocukları, nihai derece alakalı bulduklarını, bu vaziyetin da bizzat kendilerini fazlasıyla sevindirdiğini iletti.

Özkan, obeziteyle uğraş noktasında geleceğe konusunda umutlarının sorulması üst kısmına ise “Rakamlarımız hakikaten mukassi. 7-8 yıl grubunda epeyce şişman ve fazla şişman obez rakamımız yüksek şayet çocuklarımıza öğreteceğiz, tutum değişikliği kazandıracağız. Tüm dünyanın aştığı bu maçta Türkiye’de epeyce başarılı olacak” diye konuştu.

“ÖĞRETMENLERDEN VE VELİLERDEN DE DAYANAK BEKLİYORUZ”

Özkan bu maçta çocukların yanında öğretmenler ve velilerden de dayanak beklediklerini aktardı.

Obezite ile maçın çocukluk yaş grubundaki başladığına dikkati çeken Özkan, “Velilerimizin yapacağı birşey, çocuklarla birlikte sofraya oturmaları ve onlara oyun olarak uyumlu besinleri ve gıdaları tüketmeleri. Yeniden yürüyüşleri birlikte yapmaları” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir