Okyanus ötesinden operasyon

Okyanus ötesinden operasyon

SON günlerde meydana gelen bitene evrensel çerçevesi içerisinde baktığımda bu işte şüphesiz “okyanus ötesinin parmağını” görüyorum.
Gerçi pekçok insanın varsaydığı benzeri bu defa da ameliyatın merkezi Pennsylvania’daki Saylorsburg kasabası değil, Washington DC olarak gözüküyor.
Evet meydana gelen bitenin arkasında “dış güçler”in de olduğuna inanıyorum. Ama bu bir komplo kuramı değil. Türkiye’de cumhuriyet tarihinde ne süre bu civarı kocaman bir olay olduysa, onların hepsinde harici güçlerin kesinlikle tesiri vardır.
Gerçi “okyanus ötesi” kavramına yabancı manalar yüklemeye çalışanları da tanımlamak gerekir.
Çünkü Fethullah Gülen’in evinin yer aldığı Saylorsburg Kasabasıyla Washington DC arası, karayoluyla en pek iki saat çekiyor. İkisi içinde gidip gelmek çok pratik.
Bu bu gibi olmakla beraber bu defa harici güçlerin asıl ağırlık merkezinin Washington DC meydana geldiğini sanıyorum.
Dış güçleri bu işe soyunduran, bizzat AK Parti iktidarının kendisidir. Ek Olarak da spesifik olarak, Türkiye’nin Suriye siyasetinin aldığı biçimdir.
Türkiye, Suriye muhalefet hareketi içerisinde bulunan El Kural türü AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin yasadışı olarak damgaladığı ve kendisine evrensel düşman olarak gördüğü unsurlara dayanak vermeye başladığından bu yana Washington DC’de “potansiyel hedef” konumuna gelmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir