Paralel Doğrular Çakışır mı

Paralel Doğrular Çakışır mı

Paralel doğrular çakışır mı? Hayır diyen sözlerinizi işitir gibiyim.Önüne rastgele tek engel (dağ,tümsek,kanun…)çıkmazsa sonsuza civarı, ahrete civarı çakışmadan direk paralel olarak yol alır,çakışmadan gider.
Bir otoyol üstünde yola paralel olarak giden tek taşıt, kurallara uyduğu müddetçe engellerle karşılaşmazsa gideceği yere civarı gider.Bu taşıt kalitesiz petrol alır ise, sürücü uykusuz kalıp araç direksiyonu başına geçer ise, sürat limitini aşıp radara yakalanır ise yola paralel gidemez.Kötü yakıttan ötürü yöntemde kalabilir,kurallara uymadığı amaçlı trafik polisi engeline takılabilir, uykusuz meydana geldiği amaçlı yöntemde talihsiz kaza yapabilir. Dolayısıyla otobana paralel gidemez, yöntemde kalır.

İkamet ettiğim yerde sokaklar, yol, cereyan direkleri…hepsi birbirine paralel. Çakışma, arbede yok.Çünkü her yer yasaya yönelik, imar planına yönelik ruhsat alınarak yapılmış.Demek ki yasaya uyarak iş ve işlem yapılırsa,kurallara uyulursa çakışma, arbede olmuyor.
Oturduğum evin duvarları,direkleri tümü birbirine paralel…Çakışma köşelerde var,ek olarak kuvvetli, ek olarak dayanıklı olması amaçlı.Eğer bu binalar, odalar, direkler dayanıklı yapılmaz ise, hırsızlık yapılıp betondan, çimentodan çalınır ise en ufak tek sarsıntıda bu paralel duvarlar yıkılır, birbiriyle çarpışır meydana gelen da bu binada oturan halka olur.En basit sarsıntıda paralel yapıların çakışmaması için; yolsuzluk, hırsızlık yapmadan binanın her mahaline betonu eşdeğer olarak dağıtmalıyız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir