Petrolle Iştirak Eden Şifa


Petrolle Iştirak Eden Şifa

Yakıt, hem de deri hastalıkları, eklem romatizması, kulak-burun-boğaz, diş eti hastalıkları ve kısırlık rehabilitasyonunda kullanılıyor.

Azerbaycan’ın 2. kocaman kenti Gence’ye 50 km uzaklıktaki Naftalan şehrinde, bölgeye has yanıcı olmayan ”Neft” ismi verilen tek yakıt türü, dünyanın 4 tek bölgesinden iştirak eden hastalar aracılığıyla şifa için kullanılıyor.

Naftalan’ın mühim sıhhat merkezi Çınar Otel’in sahibi ve Evrensel Müdürü Turgay Ari, her sene tahmini 15 bin bireyin bölgeye tedavi için geldiğini ifade etti.

Tesise gelenlerin 12 hekim aracılığıyla ayrıntılı sıhhat muayenesinden geçirildikten ardından yapılmış olan kan ve doku analizleri sonucu olarak hangi hastaya ne çeşit tedavi uygulanacağının belirlendiğini kaydeden Ari, merkezde enbaşta sedef olmak üzere ten hastalıkları, kulak-burun-boğaz ve diş hastalıkları, cerrahi ameliyat mertebesine gelmemiş bel fıtığı olaylarının petrolle yapılmış olan fizik tedavi ve masajla iyileştirildiğini tanımlismi.

Ari, damıtılmış ve temizlenmiş neftin surat güzelliği ve saç dökülmesi rehabilitasyonunda kullanıldığını ifade etti.

3 sene öncesinde kurulan 170 odalı neft sıhhat merkezinde lüks hizmet verildiğini dile getiren Ari, yalnızca bölgeye has yanıcı olmayan şifalı petrolün yeryüzünde tedavi için kullanıldığı önce ve tek yerin Naftalan meydana geldiğini vurgulismi.
Merkeze gelenlerin rahatsızlıklarının derecesine yönelik küvetlere doldurulmuş petrolün içinde 10 dk kaldığını ifade eden Ari, 8-10 oturum devam eden uygulama sonucu olarak rehabilitasyonda başarının yüzde 95’lere eriştiğini iddia etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir