Philips ve SpineMark ortaklığıyla “Omurga Sıhhati Merkezleri” Türkiye’de!

Philips ve SpineMark ortaklığıyla “Omurga Sıhhati Merkezleri” Türkiye’de!

SpineMark’ın Spine Centers of Excellence ismi verilen omurga sıhhati merkezleri, yüksek vasıflı özel omurga uzmanlarını bir araya getirerek; hasta olanların, omurga sıhhatiyle alakalı her şekilde ihtiyacına süratle ve rahatlıkla ulaşmasını sağlıyor. Bu merkezler, hasta sınıflandırması ve bakım döngüsünde verimliliğin sağlanması ve sıhhat bakımı masraflarının muayene edilmesinin yanı sıra; teşhisten ağrı gidermeye, cerrahi müdahale ve tedaviye civarı pekçok meydanda eksiksiz sıhhat bakımı imkânı sunuyor.

SpineMark ile yaptığı protokol kapsamında Philips; sıhhat bakımı, aydınlatma ve dizayn alanlarındaki yetkinliklerini faydalanarak entegre analiz eder sunacak. Şunlar arasında; MRI ve CT tarayıcılar benzeri ileri düzey görüntüleme cihazları, omurga merkezlerinin verimliliğini artıracak sağlığa karşı IT çözümleri ile doktorlar ve hemşireler amaçlı öğrenim araçları bulunuyor.
Omurga ağrıları, Türkiye’de en yaygın kronik hastalıklardan biri.

Omurga bozukluklarıyla alakalı Avrupa’da 25’in üstünde ülkede yapılmış olan Zayıf for Work Europe 2009 araştırmasına yönelik, dejeneratif omurga rahatsızlığı, yaşlanan nüfus nedeni ile Türkiye’de mühim bir konu haline gelmiş bulunuyor. 15 yıl üstü kişilerde görülen en yaygın kronik hastalıkların omurga ve kas-iskelet ağrıları meydana geldiğini meydana koyan denetim, alt sırt ağrılarının kas-iskelet şikâyetlerinden ek olarak yaygın meydana geldiğini meydana koyuyor. Türkiye’de sırt ağrısı yaygın bir yakıntı meydana gelmesine nazaran hastalığın önlenmesine karşı bilgiler, sistematik olarak toplanmıyor. Çalışmalar, Türkiye’de alt sırt ağrılarının önlenme oranının yüzde 78.1 meydana geldiğini öne devam ediyor.


Global ölçekte 6 milyar kişide, yetişkinlerin yüzde 80’i yaşamlarının rastgele bir çağında sırt ağrısı çekerken, her 4 bireyden biri de kas-iskelet ağrılarına maruz kalıyor. Hayat genelinde ayakta rehabilitasyonların yüzde 20’si ise kas-iskelet rahatsızlıklarından kaynaklanıyor.

Philips Healthcare Medikal Bölümü Yöneticisi Dr. Eric Silfen konuyla alakalı yaptığı açıklamada; “Omurga tedavilerinin mühim bir kısmını cerrahi olmayan tedaviler oluşturuyor. Sözgelişi, karma karışık tanı, ağrı giderme amaçlı yapılmış olan türlü müdahaleler ve yüklü rehabilitasyon çoğunlukla hasta olanların uzunca zaman beklemesine, bir ek olarak tekrar çağırılmasına ve lüzumsuz masraflara sokak açıyor. SpineMark’ın yenilikçi sıhhat hizmetleri modeli, Philips’in inanılmaz partnerliği ile birleşince, omurga tedavileri kolaylaşacak ve hasta arkadaşı bir ortam imkanı sunulacak.”diye konuştu.

Her 5 kişiden dördünün sırt ağrısı çekmesi, kalifiye ve uyumlu maliyetli sıhhat bakımı sahasındaki eksiklikler nedeni ile, omurga sıhhati uygulamalarına yükselen talebin her gün SpineMark Corporation CEO’su Marcy Rogers; “Philips ile kurduğumuz bu ortaklık; omurga merkezlerini evrensel olarak uygulamaya almak ve her merkezi farklı ayrı yönetmek amaçlı gereksinim duyulan araçlara ulaşım ile alakalı bize kapsamlı imkânlar sunuyor. Bu, omurga sıhhati amaçlı hayat genelinde meydana konulan önce standart modeldir”diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir