Porsche Cenevre Fuarı’nda üç lansmanı aynı zamanda gerçekleştirecek

Porsche Cenevre Fuarı’nda üç lansmanı aynı zamanda gerçekleştirecek

Porsche dünyanın en mühim araba fuarlarından Cenevre Araba Fuarı’nda 3 lansman tertip ediyor. Heyecanla beklenen Yepyeni nesil Boxster modelinin ilk defa sahneye çıkacağı fuarda, Panamera GTS ve 911 Carrera Cabriolet yeni sezon modelleri de ilk defa otomobil severlere tanıtılacak. Yepyeni nesil Boxster, ilk etapta Boxster ve Boxster S modelleriyle sahneye çıkacak. Her iki model de yepyeni direk yakıt enjeksiyonlu sıralı 6 silindirli motordan kuvvet alıyor; enerji geriye kazanımı, start/stop ve ısıtma sistemleri yardımıyla randıman çoğalıyor. Yepyeni nesil Boxster modelindeki 2.7 litrelik motor, bir evvelki nesle mukayese et 10 hp fazladan tam 265 hp kuvvet üretiyor. 3.4 litrelik motoru yer alan yepyeni nesil Boxster S modeli ise eskiyen modele mukayese et 5 hp daha çok en yüksek 315 hp güce sahip. Bununla Birlikte yepyeni nesil Boxster, elektro-mekanik araç direksiyonu sistemi, kudretli performansı, yüzde 15 oranında yükselen yakıt verimliliği ile de şimdiden sınıfında tartışmasız en güzel spor araba olma ile ilgili iddialı. Hayat prömiyeri Los Angeles Araba Fuarı’nda yapılmış olan Panamera serisinin nihai azasi Panamera GTS, sportif kardeşleri Panamera S ve

Panamera 4S’den ilk görüşte ayrılıyor. Porsche’nin ilk defa 1963’te efsanevi 904 Carrera GTS ile tanıttığı Gran Tourismo Sport (GTS) performansının bu en yepyeni temsilcisi Panamera GTS’in 4.8 litrelik V8 motoru, 480 HP kuvvet üretiyor. Efsanevi Porsche sportif sürüşünü, şoföre aile fertleri ya da sevdikleri ile paylaşma imkanı sunan Panamera GTS, 100 kilometrede aşağı yukarı 10.9 litre yakıt tüketimiyle, bütün sürüş zevkini yakıt tasarrufu ile birleştiriyor. Bütün Panamera serisinin en hızlısı meydana gelen GTS 0’dan 100 km hıza 4.5 saniyede çıkıyor.

Porsche’nin Cenevre’de gerçekleştireceği 2. Avrupa lansmanı da 911 Carrera Cabriolet modeline ilişkin. Zeki performans teknolojisi ile daha hafif üretilen üstelik kaputunda bu sebeple magnezyum da kullanılan bu üstü açık spor otomobil, böylelikle yakıt tasarrufu ve dinamizmi buluşturuyor. Yenilikçi tasarımıyla ilk defa 911 Carrera’nın orijinal tasarımı, hiçbir değişikliğe uğramadan Cabriolet versiyonunda da savunmuş oldu. Cenevre’deki üç lansman da persche’nin sitesinden işlek olarak izlenebilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir