Proton Exora Reev ve Saga Ev elektrikli araçlarla etraf arkadaşı sürüş keyfi

Proton Exora Reev ve Saga Ev elektrikli araçlarla etraf arkadaşı sürüş keyfi

Ulubaşlar Holding içerisinde hizmet verici Proton Otomobil’in etraf arkadaşı, elektrikli modelleri; Exora Reev ile Saga Ev, 2013 senesinde Ülkemiz yollarına çıkmayı amaçlıyor. İleri mühendislik uygulamaları sonucu olarak elektrikli otomobil segmentindeki en uzunca erime sahip bu araçlar; doğaya zarar veren atık salmama özelliği yardımıyla çevreci tek görünüm sergiliyorlar.

Türkiye sektöründe 2013 seneyi içerisinde koltuk alması hedeflenen araçlar; teknolojik ve çağdaş yapısı, çevreci-doğa arkadaşı nitelikleri ve dekoratif dizaynıyla kullanıcılarını bekliyor.

Full Şarj İle 1000 Km Sürüş Menzili

Hem pil hem tek de petrol kullanımına olanak imkanı sunan bu otomobiller, pil kullanılırken etrafa hiç kayıp vermiyor. Alışılagelmiş hıbrıd araçlardan çeşitli olarak 400cc gücünde lityum iyon pilleri besleyen jeneratörü yardımıyla 1000 km erime civarı çıkabilen bu otomobiller davranış halindeyken de şarj edebilen jeneratörü yardımıyla ek olarak uzunca mesafeleri katedebiliyor.

Sıfıra Yakın Çıkarma Ve Dışarı Zarar Veren Atık Salmama Özelliği

Proton’un yüksek seviye mühendislik uygulamaları sonucu olarak ürettiği, elektrikli otomobil sektöründe en uzunca erime sahip meydana gelen otomobiller Exora Reev ve Saga Ev; fosil petrol kullanmamaları nedeni ile sıfıra yakın çıkarma değeri ve dışarı zarar veren atık salmama niteliğine sahip. Böylece ek olarak sıhhatli ortamlarda sürüş imkanı sunan bu araçlar; bununla birlikte doğanın da arkadaşı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir