Psikiyatra giden sayısı yüzde 1’den 10’a çıktı

Psikiyatra giden sayısı yüzde 1’den 10’a çıktı

Verilere yönelik, son zamanda uygun fiyat sıkıntılardan bunaldığını, daraldığını söyleyerek psikiyatra giden birey sayısında bir sürü kritik bir yükseliş var.Hedefsizlik, belirsizlik, değersizlik, ne yapacağını bilememezlik benzeri meselelerden şikayetlerin çoğaldığını belirten Profesyonel. Dr.Hakan Coşkunol’a yönelik, uygun fiyat kriz cinsellikle alakalı sorunlar da yaratıyor. Şu Biçimde ki:
”Cinsel hayatı berbat etkiliyor bu gibi dönemler. Zira gücü ortadan kaldırıyor.Erkekte o gücü farketmek, kendisini kuvvetli saymak, potent olmak cinsel ilişkiyi pozitif duruma getiriyor. Tersi vaziyette adam kendini zayıf hissettiğinde, hem bir kadında hem bir erkekte arzu olmuyor.Arzu olsa dahi onu sürdürebilecek erk olmuyor.Erkeklerde cinsel isteksizlik ve sertleşme sorunları kendini gösteriyor, bayanlarda da isteksizlik ve orgazm sorunları meydana çıkıyor.

Erkekte işsiz olmanın getirdiği kendini eksik, değersiz hissetme hali isteksizliği yaratıyor.
Erkek bir biçimde o kimliği kaybetmişse kadın da cazibesini yitiriyor.”Neler yapmalı?Krizin ailede yarattığı sorunları aşmanın yöntemlerini da anlatıyor Profesyonel. Dr. Coşkunol..Bu sürecin belli bir süre olacağının farkına varmalıyız.İşimizle, ailemizle, arkadaşlarımızla alakalı değerlere daha yakından sarılmalıyız.Onlarla daha çok ve daha sıhhatli zaman geçirebilecek aktiviteler yapmalıyız.Yanımızdaki kişilerin bize ne civarı huzur verdiğinin farkına varmalıyız. Beraber hedefler oluşturmalıyız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir