Robotik kemoterapi aleti hizmet vermeye başladı

Robotik kemoterapi aleti hizmet vermeye başladı

Rize İli Kamu Hastaneler Birliği Evrensel Sekreteri Şafak Sünbül, Karadeniz’de tek önce gerçekleştirerek Robotik Kemoterapi Aleti Onkoloji Merkezi’nde kanser hastalarına hizmet vermeye başladığını ifade etti.

Sünbül, gazetecilere yaptığı bildiride, Rize’ye Robotik Kemoterapi Aleti kazandırdıklarını, cihaz yardımıyla komşu şehirlere de hizmet vereceklerini ifade etti.

Rize’deki kanser hastalarının çoğalış il dışına gönderilmeyeceğini anlatan Sünbül, şu şekilde aynı ritimde devam etti: “Kemoterapi gören hastalarımız tedavi edilmesi gerekli olan tek rahatsızlık

grubunu oluşturuyor. Burada uyguladığımız tedaviler onkoloji rehabilitasyonunda mühim koltuk tutmaktadır. Bugüne civarı kemoterapi ilaçlarımız elle hazırlanıyordu ve hastalarımıza böyle hazırlanarak veriliyordu. Biz de elbet bilişim büyüdükçe bu teknolojiyi ilimize kazandırmaya, hastalarımıza verdiğimiz ilaç dozlarını daha duyarlı şekilde hazırlamak amaçlı bu kemoterapi ünitesini aldık. Hakikaten çoğalış dozları miligram cinsinden belki hepten düşük ağırlıklarda hazırlayarak hastalarımıza gereksinimi meydana gelen ilaçları vermeye başladık.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir