Spor kültürünü yerleştirmeliyiz

Spor kültürünü yerleştirmeliyiz

Bir zaman öncesinde M.Başakşehirli futbolcular topluca bir gazeteciyi dövmüşlerdi. “Vurmayan kalmasın”diye hep beraber saldırarak. Masör o kalabalıkta bir yumruk atamadığına hayıflanmıştı!
Sonra; futbolu yönettiğini sanan federasyonun görevli heyeti “öyle zor cezalar!”verdi ki, şaşırdık. “Ne sebep var. Esasen çocuklar barıştı”diyerek bütün basın feryat ettik! Hatta dayakçıbaşı futbolculardan biri, “Herkes bizim benzeri özür dilemez” gururu ile ekranlara poz verdi. Ek Olarak da ilginci, dayak yiyen muhabir elinde mikrofon soruyordu: “Yumruk attınız ama tekme olmasa sıkı olurdu!..”
Sonra da Aziz Yıldırım sahneye çıktı… Karşısında rakip takımın başkanı vardı. Elini havaya kaldırdı, çaktı tokatı!.. Mücadelenin başlamasına az bir zaman kala, onlarca seyircinin önünde…Ardından “Yine yaparım”diye konuştu.
escort bodrum

Neresinden bakarsanız bakın. Ayıp ötesi, vahim bir olayla karşın karşıyayız. Spor etiği yerlerde sürünüyor. Cezayla, ihraçla çözüm fakat bugünü kurtarır. Bir an öncesinde spor kültürünü toplumun içselleştirmesini sağlamalıyız.Örnek olması gerekli olan bireyler spor alanlarını “Teksas’a çevirirse” olağan insanlara ne diyeceğiz?Sabancı Grubu ne amaçla sporda yok?
Sporun gelişiminde destekçi takviyesi bir hakikat. Reklam niyetine de olsa gençlerin yetişmesine kocaman katkı sağlıyor. Futbol dışarısında voleybola, basketbola kocaman mevduat yapan şirketler, holdingler var. Eczacıbaşı, Anadolu Grubu, Ülker, Arkas, Vestel, Vakıfbank… Bir çırpıda sayacağımız adlar. Bir aşama Tofaş ve Arçelik liderlik yapmışlardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir