Stil ve performansın temsilcisi: Brabus SLS Roadster


Stil ve performansın temsilcisi: Brabus SLS Roadster

Essen Motor Show 2011’in en fazla değinen standlar aralarında Brabus’da koltuk aldı. Fuarın sonrasında en fazla konuşulan araçların arasında ise Brabus SLS Roadster vardı. Bu araba tasarımı ve performansıyla göze çarpıyor.
Brabus yepyeni SLS Roadster’i modifiye ererken kullanılan karbon fiber teknolojisini havacılıktan adapte etti. Karbon fiber parçalar gövde renginin ters renklerinde seçilerek Otomobilin yapılmış olan işlemleri dışa yansıtılmış oldu. Ön spoylerle başlayan aerodinamik yapı görüntü olarak kendini anında belli etmekte. Ön aksın üzerindeki kaldırma gücünü de pozitif istikamette etkileyen bu spoyler tampona da çok dekoratif bir gökyüzü katıyor. Tamponun hemen yan gökyüzü girişlerindeki gökyüzü ızgaraları da aerodinamik kitten nasibini almış. Hemen Yan bölümde aerodinamik efektler arka çamurluğun aşağı kısmında kullanılmış. Arka tamponun aşağı bölümündeki difizörler de Brabus’un sihirli dokunuşları aralarında. Bagaj kapağındaki spoyler nazik ve nihai derece gösterişli tasarıma sahip.
SLS Roadster’in normal açılan kapılarından içeri girerken Brabus’un il imzasının marşpiyelde meydana geldiğini görüyoruz. Aydınlatmalı Brabus logolu kapı eşikleri anında göze çarpıyor. Gösterge oturumu de öbür Brabus modifiyeli araçlarda meydana geldiği benzeri değiştirilmiş. 400 km/s en yüksek hızın konulduğu yepyeni gösterge oturumu sürücüsünü kışkırtıyor. Araç Direksiyonu simidi ve pedallar da değişimden nasibini almış. Deri işçiliğinde Brabus yeniden üstünlüğünü bu otomobilde de gösteriyor. Brabus’tan bu SLS’i spariş verirken deri ya da alkantara seçeneğini alabiliyorsunuz. Bununla Birlikte ahşap, alüminyum veya karbon fiber ekipmanları Otomobilin arasında kullanabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir