Su Altı Resimi Ne Türlü Çekilir Neler Lazımdır ile ilgili yararlı bilgiler


Su Altı Resimi Ne Türlü Çekilir Neler Lazımdır ile ilgili yararlı bilgiler

Su altı resimi çekebilmenin ön şartı yüzme bilmek. Şayet bu ön şartı atlattıysanız tek an önce tek kullanımlık su altı kameralarından tek adet edinin. Bu makineler aşağı yukarı 27 poz içerir.
Böylece rastgele tek ayarlama yapmanıza sebep olmadan havuzda ya da denizde ilk su altı fotoğraf çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu denemeler sizlere hem tek su altında tek fotoğraf karesi oluşturma tarafından destekçi olacaktır hem tek de su altında makine kullanma yeteneğinizi keşfetmeniz tarafından…
Diyelim ki bu ilk aşamayı geçtikten hemen ardından su altında fotoğraf çekmek hoşunuza gitti ama halen bu meydanda kritik tek mevduat yapıp yapmama dair kararsızsınız. Öncesinde dijital ya da analog tek fotoğraf makinesi satın alın. Kendinizi serin sulara bırakmadan önce “housing” isminde tek aparat edinin.Bu aparat yardımıyla rastgele tek fotoğraf makinesi hemen su altı makinesine dönüşüyor.
Makinenize uyumlu olarak tasarlanmış tek housing’in aşağı yukarı maliyeti ise 100,150 avro aralarında değiyor. Bu 2. aşamayı da geçtiyseniz ve su altına meydana gelen merakınızın hepten arttığını hissediyorsanız siz çoğalış hakikat tek dalgıç ve su altı fotoğrafçısı olma yolunda ilerliyorsunuz demektir.Bu süreçte prof dalış eğitiminden geçmeniz ve dalgıçlık brövesi almanız gerekli.Tabii bu işi kritik biçimde uygulamak amaçlı kritik ekipmanlar kullanmak gerekmektedir.
Her ne civarı housing yardımıyla 40 metre üstelik hepten derinde çekim yapmanız olası olsa da su altı çekimleri amaçlı özel olarak tasarlanmış makineler,lensler ve filtreler dair bilgi edinmeniz ve mevduat yapmanız gerekmektedir.
Kaliteli ekipmanlara elde etmek amaçlı minumum 1500 doları gözden çıkartmanız gerekmektedir.Ama bu sayfada gördüğünüz fotoğraşarın tek metre 40 cm’lik tek derinlikte çekildiğini söylemeliyiz.Üstelik housing aparatı da kullanılmadan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir