Su Üstünde Ne Türlü Yüzülür ile ilgili yararlı bilgiler

Su Üstünde Ne Türlü Yüzülür ile ilgili yararlı bilgiler

Günümüzde spor kavramı, hem bir sıhhat hem bir de eğlence yerine çok kocaman manalar ifade etmektedir. Bazen hayat şekli, bazen de yalnızca bir hobi anlamlarına gelebilen spor dallarının pekçok türü bulunmakla beraber, hiç kesinlikle ki en fazla sevilenlerinden birisi de yüzme sporudur.
Herhangi bir nesnenin suyun üstünde kalması amaçlı, nesnenin sudan hafif olması şartları vardır. Ancak burada bir tezatlık söz konusudur. Zira kg olarak zor insanlar suyun üstünde rahatça davranış ederken, ek olarak hafif insanlar bu konuyla alakalı ek olarak başarısızdırlar. Hafif bireyler, su yüzeyinde kalmak amaçlı debelenir ama zor bireyler amaçlı bu şekilde bir vaziyet mevzubahis değildir. Bunun çünkü, su yüzeyinde kalabilmek amaçlı ağırlığın değil, yoğunluğun ek olarak mühim olmasıdır. Başka Bir Deyişle su üstünde hafiflik değil, hacim söz konusudur.
Yüzme eylemi, suda bir noktadan öbür bir noktaya değişik yüzme stilleri faydalanılarak gidilmesini ifade eder. Bu eylem, öğrenme sonucu olarak gerçekleşen bir eylemdir. Su üstünde kalmakla, yüzme içinde fark yer almaktadır. Su üstünde kalmak, bir reflekstir ve doğum esnasında kazanılmıştır. Yüzme ise öğrenme sonucu kavranmış bir eylemdir.
Su kütlesinin bir litresindeki ağırlık, 1 kilogramı ifade etmektedir ve 1.00 ile gösterilir. Bu oran suyun yoğunluğudur. İnsanlara yüzme amaçlı gerekli meydana gelen beden sistemlerinin yoğunluğu ise değişkenlik gösterir. Kemiklerin 1.80, kasların 1.05, beden yağlarının 0.94 ve de ciğerdeki havanın 0.00 oranında yoğunluğu yer almaktadır. Değişik oranlarda yer alan bu yoğunlukların miktarlarına yönelik ortalaması alınırsa şayet, meydana çıkan netice su yoğunluğunun çok altındadır. Bu da işaret etmektedir ki, istense bile su dibinde kalmak imkansızdır. Ağırlık her her halükarda, su vatandaşları yüzeye itmektedir.

——-

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir