Subaru Legacy, JNCAP’ın yepyeni güvenlik testlerinden tam not aldı

Subaru Legacy, JNCAP’ın yepyeni güvenlik testlerinden tam not aldı

Performans, konfor ve kudretli güvenlik nitelikleri ile pazarda farklılık oluşturan Subaru Legacy’nin Japon çeşidi, çarpışma güvenlik performansı testlerinin yanında yayaların başı ve ayaklarının korunması testlerinden de birincilikle çıkarak JNCAP’tan 5 Yıldız aldı. Ön ofset çarpışma testinden, taraftan ve arka taraftan çarpışmalarda boyun incinmesine karşın savunma performansından, yayaların başı ve ayaklarının maksimum oranda korunmasından en dik notu meydan Subaru Legacy hayat genelinde en emin araçlar aralarında bulunduğunu bir defa ek olarak kanıtladı.

Dünya genelinde başarılarla dolu Subaru geçmişi

JNCAP, Emlak, Altyapı, Eriştirme ve Turizm Bakanlığı ve NASVA* aracılığıyla gerçekleştirilen Japonya’da piyasaya sunulmuş meydana gelen otomobillerin güvenlik performanslarını değerlendiriyor. Geçen yıl JNCAP’ın GRANDPRIX’le Ödüllendirdiği bir araba meydana gelen Legacy bununla birlikte Amerikan Insurance Institute of Highway Safety (Otoban Güvenliği Sigorta Enstitüsü) aracılığıyla 2010’un “En

Emniyetli Tercihi” olarak ödüllendirilmişti. Subaru Legacy, Avustralya Yepyeni Araba Ölçümlendirme Yazılımı (ANCAP) aracılığıyla yapılmış olan çarpışma dayanıklılık testinin nihai raundunda da kullanıcı güvenliği tarafından 5 Yıldız (En dik seviye) almıştı. Aynı biçimde IMPREZA modeli de 2008 senesinde ’07/’08’ JNCAP Grand Prix’i kazanmıştı. FORESTER ise 2009 senesinde “Mükemmel Araç” unvanına layık görülmüştü.

Subaru başka modellerinde meydana geldiği benzeri Legacy’de de Symmetrical AWD sistemi ve yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor standart olarak yer alıyor. Symmetrical AWD, motor gücünü 4 tekerleğe eşdeğer olarak dağıtarak kudretli sokak tutuş ve güvenlik sunarken yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor, suskun ve titreşimsiz çalışarak kuvvetli performans ve mükemmel balans sağlıyor. Subaru’ya has bütün bu inanılmaz teknik özellikler kullanıcısına emniyetli ve hakikat bir sürüş keyfi sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir