Süt içmek amaçlı 10 sıkı neden

Süt içmek amaçlı 10 sıkı neden

Sütün dişlere, kalp hastalıklarına, cinsel rahatsızlıklarına sıkı geldiğini biliyor musunuz? Okul başarısını artıran süt, enerji veriyor ve kilo almayı dahi önlüyor. İşte süt içmek amaçlı nedenler ve sütün yararları…
Sağlıklı tek hayat sürmenin altın kurallarından biridir süt içmek. Doğduğumuz günden bu yana içmeye başladığımız süt, herkesin vücudu amaçlı gerekli meydana gelen besin kaynaklarını balanslı tek biçimde içerisinde barındırıyor. Uzman Olanlar gün içerisinde 2 bardak sütün zinde tek vücudun sırrı meydana geldiği civarı birçok hastalıktan korumanın da basit unsurlarından biri olduğuna uyarı çekiyor.

Hayatın her döneminde süt içmek amaçlı birçok sebebimiz meydana geldiğini belirten Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Kısım Başkanı Profesyonel. Dr. Neriman İnanç, sütün besin değerinin, inanılmaz tek kalsiyum kaynağı meydana gelmesinin, büyüme ve kemik gelişimi üstünde tesirlerinin bu nedenlerin en başında geldiğine uyarı çekiyor. İnanç; bilhassa gelişme döneminde meydana gelen çocuklar amaçlı dayanılmaz tek besin meydana gelen sütün esasında yaşamın her döneminde kesinlikle tüketilmesi gerektiğini altını çiziyor.

İşte süt içmek amaçlı 10 sıkı neden:
Kalp Hastalıklarından Korur
Kalp hastalıkları bütün yeryüzünde meydana geldiği benzeri ülkemizde de mühim tek sıhhat sorunu… Süt ve türevlerinin muhtevanında kan yağları ve kan basıncının düşürülmesinde gösterişli meydana gelen protein, kalsiyum, fosfor benzeri besin öğelerinin olması sebebiyle, altını çizen yeteri kadar miktarda kullanımı koroner kalp hastalıklarından korunmada kocaman önem taşıyor. Her gün itinalı içilen 2 bardak sıhhatli süt yardımıyla hipertansiyon da dengeleniyor
Süt Okuldaki Başarıyı Artırır
Ebeveynler tarafından bebeklerinin sıhhati civarı kursu de önemli… Çocukluk döneminde içilen gün içerisinde 2 bardak süt zeka gelişimi tarafından kocaman önem taşırken, okul başarısını artırdığı ispatlanmıştır.
Enerji Verir
Yeterli ve balanslı beslenebilmek amaçlı besin gruplarına ihtiyacımız vardır. Şunlar süt ve türevleri, et, peynir, yumurta, ekmek, sebze ve meyvelerdir. Bu besin grupları içerisinde sadece süt enerji oluşumunda gösterişli meydana gelen karbonhidrat, protein ve yağı tek arada içeriyor.
Dişleri Korur
Aşırı asitli ve şekerli yiyecekler mikroorganizmaların tesirini artırır. Sütte ki kalsiyum ve fosfor bu mikroorganizmalara natürel tek savunma olanağı sağlar. Her gün içilen süt dişlerde oluşabilecek çürükleri önlüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir