Teşkilatta ‘kılıç’lar çekildi Evrensel Başkan sustu!

Teşkilatta ‘kılıç’lar çekildi Evrensel Başkan sustu!

İmar yolsuzlukları, parti muhaliflerinin hanelerine yıkma kararı… Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar’a karşı yakıntılara Kılıçdaroğlu hiç reaksiyon vermedi. Yepyeni İl Başkanı Canpolat da nihayetinde resti çekti: İlçe örgütüyle barışıp bana öyle gel!
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın skandal uygulamalarının ardı arkası kesilmiyor. Başkan Hazinedar, ocakta ayı parlamento toplantısını gazetecilere ve yurttaşlara kapattı. Hükme insanlar kocaman reaksiyon gösterdi, Hazinedar ‘dileyen beni webten izlesin” diye konuştu. Hazinedar’ın Beşiktaş’ta yapılmış olan kaza başkanlığı seçimlerinde galip gelen listeye karşın verdiği intikam maçı ise çoğalarak devam etmektedir. Bizzat adayının aksine dayanak veren kaza mensuplarının belediyede personel 48 yakını işten çıkartılırken birden fazla mekana felaket tebligatı sevk edildi. Belediye Parlamento azasi Mustafa Kantar’ın kardeşine ilişkin büfe, tek gece yarısı zabıtalar aracılığıyla yıkıldı. Partili olmadığını söylemesine nazaran Ortaköy Semt Muhtarı Yeşim Ayangil’in hanesi amaçlı felaket tebligatı sevk edildi. Ayangil’in evinin çatısında ve pencerelerinde değişim yaptığı amaçlı felaket tehditleri aldığı duyuruldu.
Hazinedar’ın kanunsuz uygulamaları dosyalar şeklinde Evrensel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na iletildi. Son günlerde yüzlerce fotoğraflı ve belgeli ihbar meydan Kılıçdaroğlu’nun sıkıntılara çözüm bulması amaçlı Veli Ağbaba’yı görevlendirdiği duyuruldu. İki hafta önce Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılmış olan il kurultayında listede olmayan tek belediye başkanı Hazinedar’a yepyeni il başkanı Cemal Canpolat da sırt çevirdi. Canpolat, CUMHURIYET HALK PARTISI Beşiktaş idaresiyle aralıklı meydana gelen Hazinedar’a, “İlçe teşkilatınla aranı düzelt öyle görüşmeyelim”diye konuştu.

Sosyal basına yansıyan şikayetlerden birisi de Belediye Parlamento azasi Mustafa Kantar’ın kardeşine ilişkin büfenin gece zabıtalar aracılığıyla yıkılmasıydı.

Partimde politik ensest var!

Hazinedar evvelki akşam Basın Konseyi’nin tertip ettiği ‘Basın ve İfade Özgürlüğü’ oturumunda şok tek konuşma inşa etti. “Partiden ihraç edildim. Daima savcılık kararlarıyla döndüm. Şuanki düzene itirazcı birisiyim”diyen Hazinedar konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Benim en fazla eleştirdiğim ve bu sebeple belki dördüncü defa ihraç edilebilirim, parti içerisine politik ensestin, paralel yapının, hata anlamayın, AK Parti’nin tek paraleli var şayet bizim de tek paralelimiz var. Bunun Için konusunda dik eleştirilerde bulunuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir