Topuklu Ayakkabı Seçimi

Topuklu Ayakkabı Seçimi

Topuklu ayakkabılar, bayanların bizzat kendilerini en sevinçli hissettiği ayakkabı türü. Pek çok kadına rahatlık dair sorun çıkarsa da bayanların vazgeçemediği ender objelerden. Seneler süresince bir dişilik simgesi meydana gelen topuklu ayakkabıların bu ünü tesadüf değil. Vücudun ağırlık merkezini değiştirerek kalça bölümünün ek olarak çıkık ve bacakların ek olarak uzunca görünmesini imkanı sunan topuklular çok bayanın tutkusu.
Peki her kadını heyecanlandırmaya yeten topuklu ayakkabılar ne türlü seçilmeli? Her şeyle gider mi? Satın alırken nelere uyarı edilmelidir?
Şık ve cazip bir görünüm amaçlı giyimde bütünü yakalamak nihai derece mühimdir. Bu doğrultuda kıyafetlerinize uyumlu bir ayakkabıyı seçmek de kıyafet seçmek civarı mühim olacaktır. Her şeyin bir vakti meydana geldiği benzeri topuklu ayakkabı giymenin de bir vakti vardır.
Erken saatlerine eşofmanın altına topuklu ayakkabı giymeniz çok berbat bir imaj oluştururdu. Topuklu ayakkabının giyim konusuna gelince sözgelişi kara bir elbiseniz ve metalik taşlı bir kemer varsa ayakkabıyı da kara ve metalik karışımı tonlarda seçmeyi düşünebilirsiniz. Ancak bu tamamıyla yanlış bir tercih olacaktır. Her 2 alanda benzer stil süslemenin birçok kadın aracılığıyla uyumlu olacağı düşünülse de modacılar aracılığıyla bu çok mübalağalı ve lüzumsuz yer alır. Her zaman kostüm seçiminizle benzer nitelik ayakkabı seçmek zorunda değilsiniz. Bazen aykırılıklar da sıkı olabilmektedir. Sözgelişi kahverengi bir eteğin altına sarı bir ayakkabı çok alaka cazip ve dekoratif durabilir. Çoğunlukla bu stil ters nitelik kombinleri çoğunlukla faciayla sonuçlansa da yeniden de denemek isteyebilirsiniz.
İş kadınları amaçlı de topuklu ayakkabılar olmazsa olmazlardandır. Topuklu ayakkabılar, iş kadınlarını prof ve entelektüel görünümü amaçlı şüphesiz en mühim noktalardır. Etek ya da pantolon, ne giyilirse giyilsin topuklu ayakkabı iş dünyası kadınları amaçlı vazgeçilmezdir. Sözgelişi lacivert bir takımın altına yeniden koyu nitelik bir topuklu ayakkabı bayanın özgüvenini arttırırken iş dünyasında göreceği saygıyı da katlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir