Toyota 8 Milyon Hibrit Araba Sattı

Toyota 8 Milyon Hibrit Araba Sattı

Toyota 8 Milyonu Aşan Hibrit Satışıyla Yepyeni Bir Rekora İmza Attı.

Toyota, lideri meydana geldiği hibrit teknolojisine sahip araba satışlarında 8 milyon adedi geçtiğini bilgisini verdi. İlk seri imalat hibrit otomobilin indirilmeye sunulduğu 1997 seneninden itibaren 90 ülke ve alanda 30 çeşitli hibrit modeli ile pazarda bulunan Toyota, 8 milyon 48 bin 400 adetlik satışıyla hibrit teknolojisi ile ilgili öncülüğü elinde bulundurmayı sürdürüyor. Hibrit otomobillerin kullanılmasıyla aynı ölçülerdeki benzinli motorlara yönelik bugüne civarı 58 milyon ton ek olarak az CO2 salımı gerçekleştirildi. Bununla beraber hibrit teknolojisi yardımıyla tahmini 22 milyon kilolitre petrol tasarrufu sağlandı.

“Her zaman ek olarak sıkı araçlar üretme” görevi ile davranış eden Toyota, ortada ve ileriye yönelik hibrit teknolojisini çözüm olarak görüyor. Bu teknolojiyi geliştirmeye süren Toyota, 2020 senesinde her Toyota modelinin birer hibrit sürümünün olmasını amaçlıyor.

Toyota, petrol hücreli araçtan hibritlere ve samimi yanmalı motorlara civarı bütün kuvvet birimlerinde çevrecilik olgusunu sürüş dinamiklerine kayıp vermeden artırırken, bununla beraber imalat maliyetlerini düşürmeyi de amaçlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir