Toyota’dan sürpriz model

Toyota’dan sürpriz model

Toyota Ülkemiz Evrensel Müdürü ve CEO’su Orhan Özer Adapazarı’nda üretimi süren Verso ve geliyor olacak seneden bu yana üretimine başlanacak meydana gelen C sınıfı Sedan araca ayrıyeten bütün dünyaya satılmak üzere üçüncü bir model üreteceklerini ve böylece üretimlerinin 2014 seneninden bu yana 300 bin hududuna yaklaşacağını bilgisini verdi.
Toyota Ülkemiz Evrensel Müdürü ve CEO’su Orhan Özer, Bilim Endüstri ve Bilişim Bakanı Nihat Ergün’ün fabrikaya yaptığı ziyaret esnasında bir sonraki günlerde resmi olarak da izah etmesi beklenen haberi verdi. Özer, Toyota’nın üretimine devam ettiği Verso ve geliyor olacak seneden bu yana üretimine başlanacak meydana gelen yepyeni C sınıfı Sedan Otomobilin yakınında bir üçüncü modeli de 2013 seneyi sonundan bu yana Ülkemiz’de ürütme kararı aldığını bilgisini verdi. Orhan Özer, Ülkemiz’den dünyaya satılacak meydana gelen yepyeni modelle alakalı niyetin bu ay
escort gaziantep
içerisinde resmi olarak açıklanacağı. imalatın başlangıç hükmünün ise iki evreli bir onaydan ardından verileceğini ifade etti. Adapazarı’nda üretilecek meydana gelen modelin adı sınıfı ya da segmenti ile alakalı izah yapmayan Özer, bu Otomobilin ‘dünya pazarlarına satılacak yepyeni bir otomobil’ olacağını söylemekle kanaat etti. Öncesinde gaz pedalı krizi akabinde Japonya’da meydana gelen zelzele, tsunami ve onun tesiriyle Fukuşima Nükleer Santralının sızıntısının yarattığı üretim aksaması şimdi da Tayland’taki kocaman su baskın felaketinden darbe meydan Toyota son senelerin en hasarlı araba markası görünümünden sıyrılırken, Adapazarı fabrikası da mühim bir oyun üstlenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir