Turizme destek 27 ülkeye çıktı

Turizme destek 27 ülkeye çıktı

Başbakan davutoğlu,rusya ilen yaşanan sorumların turizm sektörüne etkisini azaltmak için daha önce 8 ülke için verilen teşvkin 27 ülkeye çıkardğını açıkladı.Davutoğlu artık uçak başına 6 bin dolarlık teşvik 27 ülkeyi kapsayacak dedi.
Başbakan ahmet davutoğu,rusya ile yaşanan sorunara karşı turizm sektörüne verilen desteğin kapsamının genişletildiğini açıkladı.
Türkiye markası lasmanın ve tanıtım filminin çırğan sarayındaki gösterimine katılan davutoğlu,’turizmdeki bu performansımızı korumak ve ilaveten yeni destinasyonlar açmak için sektörü daha ileri götürecek çalışmlar yapıyoruz dedi rusya ile yaşanan sorunlar nedeni ile turizmin olumsuz etkilenmemesi yeni tedbirler aldıklarını söyleyen davutoğlu rekabet gücümüzün korunmsı için bir takım tedbirler zaten almıştık.

bu tedbirlerden biri olarak bağımsız devletler üyesi 8 ülkede 40 binin üzerinde turist getiren seyahat acentelerinin kredi garantilendirme fonu teminatı ile kredi kullanmaları sağlanarak finansmana erişim imkanları getirmişti.
Bu uygulamayı kapsamını geliştirerek devam ettiriyoruz.Bu çerçevede turist getirilen ülke sayısını 27 ye çıkardık.
yani sadece bdtd ki 8 ülkeye verilen özel teşfikler 27 ülkeye yaygınlaştırılacağını söyledi.ve böylece konuşmasını bitiren başbakan böyle konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir