Türk çayı

Türk çayı

Yazı “Ülkemizde ilk defa Cumhuriyet senelerinde ekilen çay tohumlarının uygun fiyat geçerliliği sona ermek üzere. Türk çayının geliyor olacak nesillere en randımanlı biçimde aktarılması amaçlı sürdürülebilir tarım ile üretilmesi gerekiyor”diye başlıyordu. Ardından, sürdürülebilir tarımın bir sivil topluluk kuruluşu aracılığıyla desteklendiği söyleniyor ve platformun çağrısına Sezen Aksu’nun “Eksik Olma” şarkısıyla dayanak verdiği anlatılıyordu.
Bu kelimeleri sanırım bir halkla ilişkiler yahut reklam şirketi ardarda sıralamıştı, çünkü ne demek istediğini tam anlamıyla anlam edemeyen bu biçimde kupkuru bir laf yığınını şimdilerin Türkçe’den nasibini alamamış bir takım yepyeni trend yazarlarının dahi biraraya getirebilmesi hayli kolay değil gibiydi.
Reklâm kasıtıyla yazılmış benzeri duran şayet meramını anlam edemeyen sözkonusu haberimsiyi bağlı düzeyinde bir çay meraklısı olduğum amaçlı sık sık okudum. Ne demek talep ettiklerini çözmeye çalıştım şayet çayın tohumunda yahut ekiminde bir değişim yapılması- na çalışıldığını anlayabildim, yalnızca o kadar!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir