Türkiye silahlı Predator istiyor


Türkiye silahlı Predator istiyor

Memleketin dövüş kavga et gündeminden bıktıysanız, eğlencenin dahi dövüş konusu olmasından sıkıldıysanız okumanız amaçlı enteresan veriler yazdım bu sabah.
AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’den “derin” veriler.
Biliyorsunuz Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in bir AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI programı var.
Bu seyahat, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI ve Ülkemiz tarafından bir önce. İlk meydana gelmesinin sebebi şu: İlk defa bir Türk Genelkurmay Başkanıyla AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li görevliler içinde “yüzde surat teknik” bir randevu olacak. Siyaset hiç konuşulmayacak, tamamıyla askeri konular, politikadan arındırılmış bir şekilde ele alınacak.
İlk meydana gelen bu.
Görüşmelerin mühim maddelerinden biri, insansız gökyüzü araçları.
Ülkemiz, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’den insansız gökyüzü araçları talep ediyor. Diyebilirsiniz ki, “Zaten var. Predatorlar İncirlik’ten kalkıp Ülkemiz’ye bilgi aktarıyor”.
Hayır o değil. Ülkemiz’nin AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’den isteği “silahlı Predatorlar”.
Yani hem bir görecek hem bir de gördüğünü vuracak kapasiteye sahip Predatorlar.
Ancak AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI bu silahları, partner ameliyat yaptığı ülkeler dışarısında kimseye vermiyor.
Başkan Obama, Ülkemiz’ye bu konuyla alakalı destekçi olmak talep ediyor ama kurultay engelini aşması çok kolay değil yaşanıyor. Ülkemiz ise Predatorları çok talep ediyor. Zira bu uçaklar gelirse Ülkemiz, Kandil enbaşta olmak üzere PKK’nın pkk kamplarını barınamaz duruma getireceğini düşünüyor. Bu uçakların Afganistan’da El Kural üstünde aynı coğrafi şartlarda ele geçirdiği başarıyı burada PKK’ya karşın tekrarlamak talep ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir