Uaral (Müzik Grubu) ile ilgili yararlı bilgiler


Uaral (Müzik Grubu) ile ilgili yararlı bilgiler

1996 da kurulan Uaral’ın grup mensupları birer akraba ve dost meydana gelen Aciago ve Caudal dır.Farklı hayatlara sahip olmalarına nazaran stress altında oldukları aile hayatları yaşadıkları toplumun baskısı ve zorluğunu partner olarak müziklerine yansıttılar.O senelerde müzikal fikirleri tamamıyla meydana çıkmıştı ancak müziğin zorlamayla elde edilemeyeceğini ve vakte bırakılması gerektiğini düşünüyor grup mensupları. 1997 de akranları amaçlı hazırladıkları bir müzik gösterisi ile önce müzik çalışmalarına başlayan grup bu görüntülerin kaydedilmesi ve Bruma önsözü adı altında kaydedilen bu yapıta Surrended To The Decadence adı verildi.
Bu dönemde grubun içinde bulunduğu çeşitli kayıplara nazaran pes etmeden yepyeni senfoniler doğurmaya aynı ritimde devam ettiler.Düşüncelerini şiir akor ve enstrümanlarının melankolisi takip edildi. Müzikal bağlamda gelişmeler gösteren grup 2. kayıt mertebesine erişti. Kendileriyle benzer ideolojileri ve hisleri paylaşan bir grup ile 2003 senesinde From The Agony To The Hopelessness ile anonim bir kayıt inşa edildi. Baht yapıtı OMG müzik şirketinin bu kaydı dinlemesi ve beğenip grupla bağlantıya geçmesi ile Uaral grubuna yapıtı kayıt etmek amaçlı teklifte yer aldı. Uaral grubu müzikte emellerinin ifadelerinin ve ideolojilerinin teşhir edilmemesi şartı ile bu anlaşmayı kabul buyurdu. OMG her şeyin öncelikle Uaral´ın menfaatleri amaçlı olması gerektiğine hüküm verdi ve nihayetinde stüdyoya girdiler. Bu kayıtla beraber çoğalış grup tamamıyla anlaşılıyordu ve albümlerine büyükannelerinin onlara çocukken okuduğu La Vaga Esperenza Del şarkısını giriş parçası olarak kullandılar. Çocukluğun şefkatinden esinlenilmiş takdire ölçüt güzellikte meydana gelen bu parça çok sevildi.
Gruba yönelik Sounds Of Pain albümünün hikayesi kolay değil dönemlerinde yaşadıkları acının dışa vurumu her ülkenin sahnesinde egemen meydana gelen bir stil vardır Şili’den çıkan grubun Şili’ye hakim meydana gelen karanlık müziği doomdan etkilenmemesi olanaksızdı ve bunu müziklerine taşıdılar. Melankolik bir ruh ve görkemli el değmemiş bir ilhama sahip meydana gelen grup doom/folk inşa ederek kullandıkları oldukça başarılı brutal vokal flüt ve klasik gitar kombinasyonlarıyla öne çıkmayı başarmıştı. Grupta Empriyum izlerine de rastlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir