Ülkemiz’nin önce elektrikli araba filosu “TNT Ekspres”te

Ülkemiz’nin önce elektrikli araba filosu “TNT Ekspres”te

Ülkemiz’nin önce Türk ticari plakalı elektrikli araçlarını 2011’de filosuna dahil olmak üzere eden TNT Ekspres, yepyeni satın alımlarla sıfır CO2 karbon salınımlı etraf arkadaşı otomobil sayısını 10 adete çıkardı. Bir Sonraki dönemde bütün filosunu elektrikli araçlara çevirmeyi hedef alan TNT Ekspres, bir elektrikli araçla 1 senede 1000 litrelik petrol tasarrufu sağlıyor. Bununla Beraber bir elektrikli araçla senede 2,5 ton CO2 tasarrufu sağlanmış oluyor.
Ulaşım pazarında hizmet verici evrensel bir firma olarak global ısınmayla uğraş eden TNT Ekspres, öbür şirketlere misal teşkil edecek etraf arkadaşı uygulamalarına devam etmektedir. Bir ilke imzalayarak önce Türk ticari plakalı elektrikli araba filosunu kuran TNT Ekspres, yepyeni satın aldığı elektrikli araçlarla filosunu genişletiyor.
Ülkemiz’nin önce Türk ticari plakalı elektrikli araçlarını 2011 senesinde filosuna dahil olmak üzere eden TNT Ekspres, yepyeni satın alımlarla sıfır CO2 karbon salınımlı etraf arkadaşı otomobil sayısını 10 adete çıkardı. TNT Ekspres, elektrikli

araçlarla beraber normal otomobillerin sebep olduğu gaz emisyonlarını azaltmayı ve çevreci otomobil sürüş teknikleriyle de etrafa ek olarak az kayıp vermeyi hedefliyor. Bir Sonraki dönemde bütün filosunu elektrikli araçlara çevirmeyi amaçladıklarını ifade eden TNT Ekspres Ülkemiz Evrensel Müdürü Turgut Yıldız şu şekilde devam etti: “Araçlarımız altını çizen yollarda olduğu amaçlı verimlilik ve çevreci uygulamalar en fazla önemsediğimiz konular içinde yer ediniyor. Ülkemiz’deki önce elektrikli otomobil filosunu TNT Ekspres oluşturdu. Elektrikli araçlarımızı BD otomobil’den alıyoruz. Elektrikli araçlarımız 160 km. sokak gidebiliyor ve çabuk şarj ile 20 dakikada yola çıkmaya hazırlıklı duruma geliyor.”
Elektrikli araçlarla senede toplamında 25 ton CO2 tasarrufu sağlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir