Ulusal Zeki Erişim Sistemleri Taktiği geliyor

Ulusal Zeki Erişim Sistemleri Taktiği geliyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, elektronik sistemlerle akıllandırılmış yol amaçlı eylem tasarısının hazırlığına başladıklarını bildirdi
Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye’nin çağdaş, çağdaş ve gelişmiş ülkelerin standardında siyah, gökyüzü, deniz ve demiryollarına sahip meydana geldiğini ifade ederek, “Fakat, kalifiye yöntemlerin olması tek başına yeteri civarı değil, kalifiye yöntemlerin yakınında, elektronik sistemlerle akıllandırılmış yöntemlere gereksinim var”diye konuştu.
Yıldırım, 10 senede 15 bin 200 km bölünmüş sokak yaptıklarını ifade ederek, “Şimdi de yöntemleri ek olarak zeki duruma getirecek çalışmalara başladık. Milli Zeki Erişim Sistemleri Taktiği ve Eylem Planını hazırlıklarına başladık”diye söyledi.
Yolların nihai 10 senede süratle yenilenerek, Türkiye’nin çağdaş, çağdaş ve gelişmiş ülkelerin standardında siyah, gökyüzü, deniz ve demiryollarına sahip meydana geldiğini anlatan Yıldırım, fakat, kalifiye yöntemlerin meydana gelmesinin tek başına yeteri civarı olmadığını, kalifiye yöntemlerin yakınında, elektronik sistemlerle akıllandırılmış yöntemlere gereksinim duyulduğunu ifade etti.
“Yolları ek olarak zeki duruma getirecek çalışmalara başladık”diyen Yıldırım, fakat Türkiye’de birbirinden müstakil minik çaplı zeki sistemlerin kullanıldığını, bu sistemlerin birleştirilmesi ve zeki erişim sistemlerini yönetmen tek birliğin oluşturulmasının zaruri meydana geldiğini belirtti.

Bakanlığın yanında üniversitelerin, belediyelerin, Güven Evrensel Müdürlüğünün ve Ar-Ge faaliyeti yürüten şirketlerin bulunduğu tek birliğin oluşturulmasının zaruri meydana geldiğini bildiren Yıldırım, “Herkesin kendine yönelik yaptığı zeki sistemlerin boşuna masraf meydana geldiğini, birbirini tanımayan, birbirinden bihaber sistemlerin yetersizliği görüldü. Hemen bunun çalışmalarını yapıyoruz. Bu birliği oluşturup sistemi yaşama geçirdiğimizde Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Güven Evrensel Müdürlüğü, belediye ekipleri benzer sistemden kullanarak, partner planlamalar yapabilecekler”diye söyledi.
Yolların kalitesi civarı elektronik ve sinyalizasyon sistemlerinin de mühim olduğuna dikkati çeken Yıldırım, yöntemlerin konforunu zeki sistemlerin artırdığını ifade etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir