Yağlı Boya Fotoğraf Yaparken Nelere Uyarı Etmeli ile ilgili yararlı bilgiler


Yağlı Boya Fotoğraf Yaparken Nelere Uyarı Etmeli ile ilgili yararlı bilgiler

Resim inşa etmeye yepyeni başlayanlar amaçlı teklifimiz yağlı boya olacaktır. Yağlı boya fotoğraf yaparken boyadığınız yeri silerek veya üzerini boyayarak düzeltebilir.
Yağlı boya fotoğraf kalite boya kullanılması mühimdir. Fotoğrafta boya ne civarı sürülürse sürülsün kururken kabuk yapmamalıdır. Bu yüzden boyanın kalitesi fotoğrafın kalitesini ve kalıcılığını etkiler. Boya satın alırken boyanın markasından çok içerisinde bulunan maddelere uyarı edilmelidir. Çevremizde gördüğümüz renklerin üç ana rengin karışımından başka bir deyişle, sarı, kırmızı ve maviden oluşur. Bu yüzden bu renklerin yanında turuncu, yeşil ve mor renkleri de tercih edilebilir.
Boyanın yanında inceltici seçimini de iyi inşa etmeliyiz. Keten yağı, haşhaş yağı, ceviz yağı ve bezir yağı en güzel incelticiler olarak gösterilmektedir. Fotoğraf bittikten ardından tam kurumadan dış etkilerden korunması amaçlı vernik kullanılır. Fotoğraf sathına narin tek fırça veya püskürtme yolu ile uygulanır.
Palet seçiminde sathın emici olmamasına ve elde tutularak kullanılacak ise hafif meydana gelmesine uyarı edilmelidir. İki çeşit fotoğraf sehpası vardır. Atölye de kullanacaksak kocaman boy ev içi kullanacaksak minik boy fotoğraf sehpası başka bir deyişle şövalye seçmeliyiz.
Yapacağımız fotoğrafın büyüklüğü ve iş şekline yönelik fırça seçimi değişir. Minik teferruatlar amaçlı ince fırça, kocaman kir ve çizgiler amaçlı ise kapsamlı fırçalar kullanılır. Fırça dışarısında, boya ıspatulaları, süngerler ve boya püskürtücüleri benzeri çeşitli ekipmanlarda kullanılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir