Yargılar aralarında itimat bunalımı

Yargılar aralarında itimat bunalımı

“Şimdi heyecan ettiğim şu: Ergenekon Savcılığı, Genelkurmay Askeri Savcılığı’nın isteği üst kısmına tanınmış vesikayı Genelkurmay Askeri Savcılığı’na gönderirken, öbür kanıtları de yollamış mı? Yollamadıysa ortada kritik bir sıkıntı var demektir.”
Genelkurmay’dan da, Ergenekon savcılarından da ses gelmedi.
İş başa fikir, tanıdıkları bulmaya başladım.
Sonunda bu konuyla alakalı bir takım verilere ulaştım.
Belgeyle alakalı bilgi Yön Gazetesi’nde koltuk aldıktan anında hemen ardından, 16 Haziran 2009 bugünü Genelkurmay Askeri Savcılığı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nı aramış.
Önce şifahi olarak, anında ardından sözlü olmayan olarak temas oluşturulmuş ve doküman istenmiş.
Belge Askeri Savcılığa ulaşınca yine temas oluşturulmuş ve sevk edilen vesikanın siyahbeyaz fotokopi meydana geldiği, vesikanın aslının İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nda bulunup bulunmadığı sorulmuş.
Bununla da yetinilmeyip Albay Çiçek ile alakalı bu doküman dışarısında dava açılmasını gerektirecek, hata unsuru olması mümkün rastgele bir doküman, bilgi, kısacası delil olup meydana gelmediği “ısrarla” istek edilmiş.
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı bu ısrarlı sualler karşısında, bizzat ellerindeki vesikanın de siyahbeyaz fotokopi meydana geldiğini bildirmekle yetinmiş.
Kamu davası açmaya sebep olabilecek rastgele bir bilgi ya da vesikanın ellerinde olup meydana gelmediği ile alakalı ise hiçbir tam olarak cevap verilmemiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir