Yaşam Vizyonunuzu Belirlemek


Yaşam Vizyonunuzu Belirlemek

Bu teknik, NLP araçlarını faydalanarak, bizzat kendinize koçluk yapabileceğiniz uygulamalardan biridir. Bu uygulama, Hayat Vizyonunuzu belirlemenize ve yaşamınızı bu gösterime yönelik tekrar düzenlemenize destekçi olabilir. Tüm NLP Teknikleri, düşüncelerinizi ve duygularınızı dilediğiniz doğrultuda değiştirmeniz amacıyla geliştirilmiştir.
İlk öncesinde, yaşamdaki en kocaman değerlerinizi, ideallerinizi ve yapmaktan huzur aldığınız amaçlarınızı netleştirin. Tüm hedeflerinmüsaade, hobilerinizin ve alaka alanlarınızın birbiriyle durumda olan partner noktalarını bulun. Uğruna her şeyi yapabileceğiniz, her çeşitli zorluğa göğüs gerebileceğiniz ideallerinizi yazın. Kendinizi, tüm bunları yaşarken düş edin.
Sizin ideallerinize erişmiş durumda olan, misal aldığınız, onun yaptıklarını uygulamak dilediğiniz bir kahraman belirleyin. Kendinizi, o bireyin yaptıklarını yaparken düş edin. Bu, sizi çok heyecanlandıran, motive eden bir his oluştursun içinizde.
Bütün detaylarıyla, hayalinizin içerisine girin. Ayrıntıları kocaman bir ustalıkla düzenleyin. Sizi motive edecek bir müzik beraberinde, hayalinizi baştan sona yaşayın. Mantığınız sizlere bunun absürt meydana geldiğini söyleyebilir. Akılcı sesinizi iyice kısın. Tamamıyla durdurun mantığınızın sesini. Sonrasında, bu vaziyetin sizlere yaşattığı duyguları, tüm vücudunuzda yaşamaya başlayın.
Şimdi de, sizi bu hayale motive eden değerlerinizi düşünün. Belki bağımsızlık, belki kuvvet, belki de paylaşım değeri sizi bu hedefe yönlendirdi. Bu afaki yaşarken, bununla birlikte değerlerinizle uyumlu bir yaşamı yaşadığınızı da hissedin. Bu sizlere kocaman bir tatmin hissi yaşatır. Pekçok insanın huzursuz meydana gelmesinin nedeni, değerlerine uyumlu olmayan bir hayat sürmeleridir.
İçinizdeki sese kulak verin. Bu hayalinize ulaşabileceğinize öncesinde bizzat içinizde inanmalısınız. Kendinizle gurur duyduğunuzu, dik sesle haykırın. Bu hayale ulaşmaya kendinizi adadığınız amacıyla kendinizi kutlayın. Bu hayale ulaştığınız amacıyla şükredin. Hayalinizin gelecekte kalmasına müsaade vermeyin. İstemek, istemeye aynı ritimde devam etmeyi beraberinde getirir. İstemek mahaline, sahip olmaya odaklanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir