Yavru köpek bakımı ile ilgili yararlı bilgiler


Yavru köpek bakımı ile ilgili yararlı bilgiler

Yavru köpek bakımında öncelikle beslenmeye uyarı edilmelidir. Gündelik alması gereken vaziyette olan besinlerden gereksinim duyduğu mineralleri alması, yeteri civarı değilse de dışarıdan destek alması gereklidir.
-3-4 maaş olana civarı tuvalet kursu çok mühimdir. Bununla Birlikte aşı takibinin inşa edilmesi gerekir. Kadın sütü alan yavru köpeklerde tespit edecek bir bağışıklık sistemi şekillenir.
.aydan ardından bağışıklık sistemi düşmeye başlar. Bu dönemde şayet aşılamaları itinalı yapılmaz ve takip edilmez ise kimi hastalıklara yakalanabilir.
-Beslenmeden meydana gelen bir takım sorunlar ve ishaller söz konusuysa o dönemde diş çıkarıyor olabilmektedir. Süt dişleri 3-4 aylıkken bitirir. Şayet süt dişleri itinalı çıkmıyorsa ona karşı tıbbi destek gerekebilir.
-Bazen de süt dişlerinde enfeksiyon oluşabilir. Bu vaziyette da bakım ve antibiyotik tüketimi gerekebilir.
-Ayrıca yavru köpeğinizin çiğneme ihtiyacını gidermesi amaçlı emniyetli bir yöntemdir. Oyuncakları seçerken, bilhassa yavru köpekler amaçlı uyumlu meydana gelmesine, parçalanmayacak, yırtılmayacak ve yutulmayacak cinsten olmalarına uyarı edin.
Köpeğiniz oyuncağı tamamen ağzına sokabiliyorsa; bu, oyuncağın çok minik ve riskli meydana geldiği manasına gelmektedir.
İpli oyuncaklar agresif davranışa gerek olabildiği amaçlı öneri edilmemektedir.
* Sünger oyuncaklar ya da vidalı nesneler, düdük ya da yırtılabilen, yutulabilen öbür ek parçalar öneri edilmemektedir.
* Kırılabilen katı ve ucu keskin uçlu ya da parça parça oyuncaklardan kaçının.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir