Yaz Sıcaklarında Ne Türlü Makyaj Yapılmalı

Yaz Sıcaklarında Ne Türlü Makyaj Yapılmalı

Yaz sıcakları üzerimizde etkilerini gösterirken ne türlü makyaj yapacağımız dair bazen kararsız kalabiliyoruz! Halbuki yaz demek, tazelik ve nitelik demek!

Peki, bu havalarda cildimizi yormadan makyaj gerçekleştirmenin sırları neler?

Makyajınızdan öncesinde ve ardından ”Makyaj sabitleyici sprey” faydalanarak makyajınızı yaz sıcaklarına karşın koruyabilirsiniz.

Yağlanmaya epeyce müsait T bölgesinin parlamasını engellemek amaçlı, alnınız ve burnunuza makyaj bir takım uygulayın.

Yaz mevsiminde kaş farı mahaline, kaş kalemi kullanırsanız ek olarak daimi meydana geldiğini göreceksiniz.

– Natürel tonlarda far bazınız yoksa, makyaj bazınızı bir fırça yardımıyla göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz. Gözünüze derinlik sunmak amaçlı far kullanmak mahaline, nude tonlarında bir göz kaleminden faydalanın.

Likit fondöten kullanıyorsanız, çapraz fırça darbeleri ile uygulayın. Böylelikle terleseniz bile fırça darbeleri görünmez olacaktır.

Makyajınızı sabitlemek amaçlı uygulayacağınız pudrayı ise fırça yardımıyla küçük vuruşlar biçimde uygulayın. Pudranın terleme karşısındaki en mühim silahınız meydana geldiğini unutmayın.

Normal parlatıcılar mahaline uzunca zaman daimi rujları tercih etmelisiniz. Böylelikle hem bir parlatıcıların sıcakla beraber meydana gelen yapış yapış yapısından hem bir de bir ek olarak tekrar rujunuzu yenilemekten kurtulmuş olacaksınız. Üst dudağınızın tam ortasına aydınlatıcı (highlighter) uygulayarak da, ek olarak parlak bir son yakalayabilirsiniz. Rujunuzun ek olarak daimi olması amaçlı parmağınızla transparan pudrayla üzerinden geçmeniz yeteri civarı. Ya da direk fırçanızla da uygulayabilirsiniz.

– Dünya kurtaran bir öbür şey: Yağ emici mendiller. Bu mendiller yardımıyla günün her hemen yağlanan T bölgenizdeki pek yağı silebilirsiniz.

– Birden Çok saat ardından göz kaleminizin göz pınarlarınıza dolup çirkin bir imaj oluşturmasını istemiyorsanız 24 saat daimi jel eyelinerları kullanın.

Allık tercihinizi ise krem olanlardan yana kullanmak, sizi sıcaklar karşısında 1-0 öne geçirecek bir farklı tüyo. Likid allık da benzer inanılmaz neticesi verecektir. Üstelik bir takım markaların hem bir ruj hem bir allık olarak kullanılabilen likid ürünlerinden tercih ederseniz çantanız bir nebze ek olarak hafifleyecektir.

Minimal ve bir o civarı da sıhhatli bir görünüm amaçlı highlighter’ın inanılmaz tesirinden faydalanabilirsiniz. Burnunuzun tam ucuna, elmacık kemiklerinizin üzerine, çeneniz ve üst dudağınızın tam ortasına uygulayacağınız highlighter, makyajınızın bütün havasını değiştirecektir.

Yağlı bir cilde sahipseniz ve kapatıcınızın göz altlarınızda toplanmasından da şikayetçiyseniz transparan pudra imdadınıza yetişecektir.

Waterproof maskara da yazın olmazsa olmazlarından elbette!

Genel olarak; hangi ürünü kullanırsanız kullanın yaz mevsimindeki terlemelere ilişkili akma tehlikesi amaçlı ek olarak pigmentli ürünler kullanmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir