Yeme İsteğini Ortadan Kaldıracak Davranışlar


Yeme İsteğini Ortadan Kaldıracak Davranışlar

Yemek biter bitmez masadan kalkılmalı. Zira masada kalınan zamanda masada yer alan yemekler, tok olunmasına nazaran atıştırılabilir.

* Yiyecek esnasında çorba dışındaki pekçok yiyecek tüketilirken kaşık mahaline çatal kullanılmalı ve mümkün ise minik boy tercih edilmeli.

* Yiyecek yerken, tv izlemek ve bir birşeyler okumak benzeri yabancı aktivitelerle uğraşılmamalı. Tersi taktirde yenilen yiyecek farkında olmadan tüketilebilir. Bu tutum da mağlup olması gerekenden de daha çok yiyecek tüketilmesine ol açabilir.

* Olan yiyecek, uyumlu biçimde paketleyerek yabancı zaman tüketilmek üzere dondurulmalı. Bu biçimde yemeği dökmemek amaçlı mağlup olması gerekenin dışarısında yiyecek tüketilmez.

* Mutfakta yiyecekler, görülmeyecek biçimde dolaplarda muhafaza edilmeli. Yiyecekler çok göz önünde olduğunda aç olunmasa dahi yeme talebi uyandırabilir.

* Restoranda yiyecek yenildiğinde masada yer alan ekmek sepetinin garsondan kaldırılması rica edilmeli. Bu biçimde karbonhidrat kullanımı azaltılacaktır.

* Çevrenizde vatandaşlar, yememeniz gereken yiyecekleri ikram etmemeleri ve ödül olarak getirmemeleri dair bilgilendirmeli. Sözgelişi, tatlı mahaline meyve getirmeleri istenmeli.

* Yiyecek alış verişine yiyecek yedikten daha sonra tok karnına çıkılmalı. Açlık insanda her şeyi yeme talebi uyandıracağı amaçlı hata besin seçimine ne sebeple olabilir.

* Alım Satım esnasında alınacak besinler, eskiden hanede bir liste haline getirilerek hazırlanmalı.

* Özel günler ve bugünlerde neler tüketileceği eskiden planlanmalı.

* Hanede enerji yoğunluğu besinler bulundurulmamalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir