Yeni Doğan İçin Kıyafet Alışverişi, Çocuk Giyim İhtiyaç Listesi

Yeni Doğan İçin Kıyafet Alışverişi, Çocuk Giyim İhtiyaç Listesi

Heyecanlı buluşmaya az kaldı… Bebeğinizi kucaklamaya sayılabilir gün var. Peki, ya hazırlıklar? Bebeğiniz amaçlı hazırlıklarınız tamam mı? Yepyeni doğan amaçlı alım satım birçok ayrıntıyı içerisinde barındırır. Gündelik yaşamın içerisinde bizler amaçlı olağan görünen her çeşitli donanım yepyeni doğan amaçlı tek gereksinim kalemi olarak karşımıza çıkar.

Peki yepyeni doğan tek bebeğin nelere gereksinimi olur? Alım Satım listenizin olmazsa olmazları nelerdir? Bu makalemde bebeğiniz amaçlı hazırlıkların kıyafet bölümünü kaleme alacağım.

Body-Zıbın Listenin İlk Sırasını Alıyor…

Yeni doğan amaçlı 10-12 tane body, 4-8 tane zıbın ideal olacaktır. İlk günler göbek bağı sıkıntı yaratabileceğinden zıbın tercih etmek isteyebilirsiniz. Yepyeni doğan çocuk ile önce günler sizin amaçlı de bebeğiniz amaçlı de tecrübesiz ve alışma sürecini içeren aşamadır. Bu dönemde bebeğiniz kusabilir, bez ilçeleri yaşayabilirsiniz. Bu sebeple birden fazla body ve zıbının hazırlıklı tutulması mühimdir. İlk haftalar 2 saatte tek beslediğiniz/besleyeceğiniz bebeğiniz benzer sıklıkta bez değişimi olarak sizlere geriye gelecektir. Durum bu şekilde olunca her aşağı değişimi esnasında üst de değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Hazırlıklı olun.

Önlük ve Omuz Bezi…

Bebeğinizi beslerken, önlük ve ardından gazını çıkarırken, omuz bezine ihtiyacınız olacak. Omuz bezi bununla birlikte (bilhassa hastanedeyken) yepyeni doğan bebeğinizin iştirak eden konuk ya da aile büyüklerinin kıyafetleri ile temas etmemesini sağlamak istikametinden de mühimdir. Her ikisinden de 4-6 tane ihtiyacınızı görecektir.

Battaniye…

Mevsimsel özellikler göz önünde tutularak 4-6 tane battaniye ideal olacaktır. Penye battaniyeler 4 mevsimde de listenizin olmazsa olmazlarındandır. 1 tane triko, 1 tane yün ve 1 tane de polar battaniye tercih edebilir gerisini pamuklu kumaştan tasarlanmış battaniyelerden seçebilirsiniz. Otomobil, puset, yatak ve gezme olarak düşünüldüğünde battaniyelerin bu civarı adetli olması anlaşılabilir tek birşey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir