“Yerli imalatın desteklenmesi gerekiyor”

“Yerli imalatın desteklenmesi gerekiyor”

AA Muhabirine konuşan firma yetkilisi ve 23. aşama AK Parti İstanbul milletvekili Canan Kalsın, teknokentlerde kurulacağı bildirilen birimlere devletin farklı destekler verdiğini, fakat seri üretim mertebesine ilk kocaman takviyesi projelerinin aldığını hatırlattı.

Kalsın, sağlıkta yapılmış olan kalifiye yatırımlarda üretim bölümünün noksan kaldığına ve bu açıdan türk malı imalatın desteklenmesi gerektiğine dikkati çekerek, şu şekilde konuştu:

“Üretimin bir bölümünü ilk kez Van’da gerçekleştiriyoruz. Van, Ülkemiz’de 2. türk malı kit üretimi yapılmış olan yer oluyor. Van’ı,

gündelik 15 uçak seferi olması, aynı gün gelip geriye dönebilme fırsatı, İran, Irak, Azerbaycan, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’ya çok yakın olması sebebiyle seçtik. Böylelilikle ihracat mananında da kocaman bir sektörün içinde. Bununla Birlikte burası vatan toprağıdır. Bu bağlamda üzerimize düşen misyonu mahaline getirmemiz gerekli. Fazla Yüksek bilişim ürünlerin bu alanda üretilmesinin önünde hiçbir mani yok. Tüm yatırımcıların da buralara gelip elini taşın altına koyması gerekli. Zira nüfusu çocuk, işsizlik oranı fazla yüksek. Bu Şekilde bölgelerde işsizliğin giderilmesi ve bununla birlikte bölgenin zenginleşmesine katkı temin edecek iş ve çabaların olması gerektiğine inanıyorum.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir