Yumurta Kabuğunun Bahçeye faydaları ile ilgili yararlı bilgiler

Yumurta Kabuğunun Bahçeye faydaları ile ilgili yararlı bilgiler

Hemen anında altını çizen tükettiğimiz zengin vitamin ve mineral kaynağı, natürel tek protein deposu meydana gelen sıhhatli yemek yumurtanın içi civarı dışı da harikalar yaratıyor. Dudak büküp çöpe attığımız yumurta kabuklarının marifetleri saymakla bitmiyor.
Yumurta kabuklarıyla cildinizi canlandırabileceğiniz benzeri bahçenizi gübreleyebilir ve üstelik çaydanlık, tava ve tencerelerinizi de temizleyebilirsiniz. İşte yumurta kabuklarının cildiniz, eviniz, bahçeniz amaçlı faydaları:
Yüzünüze Sürebilirsiniz
Cildinizin yine tazeliğini sağlamak amaçlı temiz, kurumuş yumurta kabuklarını havanda ezin. Bu tozu belli bir süre yumurta akıyla karıştırın ve yüzünüze sürün. Bu maske yüzünüzde kuruduktan hemen ardından yüzünüzü iyice yıkayın.
Tencerelerinizi Kabuklarla Temizleyin
Yumurta kabukları; çaydanlıkları, tencere, tavalarınızı ve termoslarınızı temizlemek amaçlı süper tek toksik olmayan tek temizleyicidir. Kuvvetli tek temizlik amaçlı yumurta kabuklarını belli bir süre sabunlu suyla karıştırıp kullanın.
Kanalizasyonların Tıkanmasını Önler
Mutfak lavabonuzun süzgecinin içerisine birden çok parça yumurta kabuğu yerleştirin. Bu kabuklar pek sert maddelerin delikten aşağıya inmesini engelleyecektir. Bununla Birlikte kabuklar ağır ağır kırıldığında borularınızı natürel olarak temizleyecek.
Bahçenizi Gübreleyin
Kalsiyum ve öbür mineraller durumundan zengin meydana gelen yumurta kabukları bahçenizin kuvvetlenmesine destekçi olabilir. Yumurta kabuklarını minik parçalar hâline kazancın ve bunları gübre olarak kullanın.
Tahriş Meydana Gelen Cildinize İyi Gelir
İçinde elma sirkesi yer alan tek kaba tek yumurta kabuğunu yerleştirin ve birden çok gün içerisinde bırakın. Kaşınan cilt ya da minik cilt tahrişlerinde bu karışımı sürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir