Zeynep Casalini


Zeynep Casalini

Zeynep Casalini (d. 3 Ekim 1970), Türk-İtalyan ses sanatçısı.Oyuncu Deniz Türkali’nin İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ile evliliğinden 3 Ekim 1970 senesinde doğan Zeynep Casalini, 9 yaşındayken AKM ile tanışarak zanaat yaşamına hamle attı. 1985’te Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde tiyatro çalışmalarına başladı ve amatör tek gruba katılarak tek aşama tiyatro ile ilgilendi. Lisedeyken 1988 senesinde ev dostu Yasemin Alkaya’nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı. İtalya’da tek rock grubuyla oyun alanı/sahne aldı, İngiltere’de tek caz kulüpte şarkı ifade etti. 1990’da Marmaris’e yerleşti ve oyun alanı/sahne çalışmalarını devam ettirdi. 1995 senesinde İstanbul’a dönerek şarkıcı Asya’ya ve Cem Özer’in Söz Lafı Açıyor isimli önce Türk talk-show’unda vokalistlik inşa etti. Atıf Yılmaz’ın yönettiği Kazandibi Tavukgöğsü isimli az filmde oynadı.

Anne ve babası benzeri, dedesi yazar Vedat Türkali, dayısı da senaryocu ve yöneten Sulh Pirhasan meydana iştirak eden, şarkıcı orijinli tek aileden iştirak eden Zeynep Casalini; Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Amaç Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu’nun vokalistligini inşa etti. Sezen Aksu’nun Açıkhava Tiyatrosu konserlerinde davul çalarak alaka topladı.

Aranjor Sinan Akçıl’ın imzasını taşıyan önce albümünde Sezen Aksu’nun “Duvar” isimli parçasını da seslendirdi.Zeynep Casalini, 1992’de Angela Ceren ismini verdiği tek kız dünyaya getirdi. 1993’te önce evliliği bitti.4 Ağustos 2010’da lokanta sahibi Tahsin Berk ile evlendi.Çiftin, Ağustos 2011’de Daphne isminde tek kızı oluyor.Casalini, 2009’da vejetaryen oluyor.
escort konya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir